Plymouth Gin

Na początku XIX wieku w Plymouth, Londynie, Bristolu, Warrington i Norwich działały wielkie gorzelnie ginu, każda z własnym, unikalnym charakterem. Stopniowo jednak styl London Dry zdominował rynek, wyjątkiem pozostał gin wykonany w Plymouth zachował bowiem swój własny, wyraźnie aromatyczny charakter. Plymouth Gin pozostał wierny tej tradycji do dnia dzisiejszego. Produkowany z dala od zgiełku, w ciszy i z tą samą starannością przez ponad 150 lat, ma subtelny, nasycony jałowcem smak, bez żadnych niuansów gorzkich ziół.
Historia gorzelników Braci Black i gorzelni w Plymouth sięga co najmniej 1793. Czyni to tą gorzelnię prawdopodobnie najstarszą działającą na terenach Wielkiej Brytanii.
Wyższa niż zwykle część składników korzennych, jest źródłem charakterystycznego, ziemistego aromatu w Plymouth. Ma siedem składników botanicznych – jałowiec, kolendrę, słodką pomarańczę, kardamon, ziele Angelica ( Arcydzięgiel Litwor ) i kłącze kosaćca. Eleganckie w ustach z soczystym lekarskim posmakiem szałwii i eukaliptusa, ma subtelny, nasycony smak, z niewielką ilością jałowca. Słodka pomarańcza i kardamon nadają delikatną owocowość i pikantne wykończenie. Czysta woda z Dartmoor przyczynia się do wyjątkowo czystego i świeżego smaku Plymouth Gin.

Pojemność: 0,75 l.
Alkohol: 41,2 %