Brandy Torres 30 Years Old Jaime I 38%

Torres Jaime I jest produkowany w Penedès, w Hiszpanii przez Migueal Torresa . Ta charakterystyczna marka brandy pochodzi od założyciela piwnicy w 1928 roku, Jaimiego Torresa Vendrelli. Od początku podjęta została decyzja, aby zachować metodę produkcji brandy metodą Solera, na bazie dębu francuskiego z Limousin , zamiast beczek z dębu amerykańskiego. Dziś Torres jest ikoną wśród producentów brandy w Hiszpanii, sławnym na całym świecie.
Butelka Torres Jaime I została zaprojektowana w formie korkociąg przez projektanta Tanake.
30 lat to wiek najstarszego winiaku , który podczas metody Solera osiągnął 10 lat, lecz przez kolejne 20 był skrzętnie przechowywany do dnia dzisiejszego. Innym wyjątkiem tej brandy jest dodatek niewielkiej ilości destylatu z gron Folle Blanche z 1972 roku.
Opis degustacji: Torres Jaime I mieni się ciemnym, bujnym kolorem miedzi w szkle. Brandy jest złożona, stanowcza i bardzo intensywna. Bukiet zapachów wypełnia przestrzeń. Aromaty dębu, suszonych daktyli, rodzynek i śliwek. Do dokoła pachnąca lukrecja, kokos i migdały w przyjemnym obłoku bryzy. Jeszcze rozpoznamy przyprawy: wanilię, cynamon i gałkę muszkatołową, a wszystko we wspaniałym słodkim, brązowym aromacie. To nie wszystko: w tle powietrze powraca z zapachem marcepanu, marmolady i czekolady.
W ustach dąb jest pierwszy, przyjemne ciepło rozpala podniebienie. Po chwili bomba smaków, nie sposób nadążyć by wszystkie wymienić, by nic nie umknęło. Gęsty i bogaty smak rodzynek, śliwek, słodkich fig. Po chwili cynamonu, kremu orzechowego i świątecznego keksu. Kolejno naciera wanilia, przyprawy cukierni, czekolada i rumowy smak ze szczyptą brązowego cukru. Przyjemnie ciepło, bujnie i słodko.
Jaime Brandy Torres kojarzy nam się z nektarem, nie winiakiem, tak bardzo jest niezwykły i bogaty.

Pojemność: 0,7 l.
Alkohol: 38 %